Trójmiasto i coś więcej
 
 
 
TRÓJMIASTO I COŚ WIĘCEJ - Wycieczka szkolna 4-dniowa
CIECHOCINEK - TORUŃ - GOLUB-DOBRZYŃ - MALBORK - KRYNICA MORSKA - GDAŃSK - GDYNIA - SOPOT

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: Województwo kujawsko-pomorskie, województwo pomorskie
 • Miasta: Ciechocinek, Toruń, Golub-Dobrzyń, Malbork, Krynica Morska, Gdańsk, Gdynia, Sopot
 • Czas trwania wycieczki: 4 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 1450 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień
 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd do jednego z największych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk - CIECHOCINKA. Przyjazd do kurortu. Spacer i zwiedzanie, m.in.: Park Zdrojowy, Tężnie - ścieżka zdrowia - unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki, zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa - profesora Akademii Górniczej w Kielcach (w Ciechocinku zbudowano w XIX wieku trzy takie budowle - ustawione w kształcie podkowy) - wokół tężni tworzy się słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium, Fontanna Grzybek - naturalne inhalatorium, dywan kwiatowy przed dawnymi Łazienkami III, zegar kwiatowy - jego początki sięgają 1934 roku. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do TORUNIA - miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika. Toruń jest jednym z najstarszych miast Polski (prawa miejskie uzyskał w 1233 roku). W czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów był jednym z największych i najbogatszych miast, miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadającym autonomiczne uprawnienia polityczne, w tym m.in. prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. Średniowieczny zespół miejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym oraz teren zamku krzyżackiego. Zabytki Torunia znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Spacer i zwiedzanie, m.in.: Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra św. św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty, Kościół NMP, Ratusz i Dwór Artusa, ruiny zamku krzyżackiego. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do Golubia-Dobrzynia. Zwiedzanie górującego nad miastem konwentualnego zamku krzyżackiego z przełomu XIII i XIV wieku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MALBORKA. Przejazd do MALBORKA. Zwiedzanie z przewodnikiem najsłynniejszego zamku krzyżackiego na terenie Polski, będącego pierwotnie siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, wybudowanego w latach 1274-1457. W roku 1997 zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamek jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno - rezydencyjnej w Europie. Zespół zamkowy obejmuje: Zamek Wysoki. Zamek Średni, Zamek Niski z Karwanem, kaplicą św. Wawrzyńca oraz szeregiem zabudowań gospodarczych. Przejazd na MIERZEJĘ WIŚLANĄ do KRYNICY MORSKIEJ. Zwiedzanie miasteczka, m.in.: port, kościół parafialny pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka, Latarnia Morska Krynica Morska. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 
3. dzień 
 • Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Przejazd do GDAŃSKA - miasta o ponad tysiącletniej historii, które stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem miejskim.  Przejazd do OLIWY i zwiedzanie, m.in: Park Oliwski, Pałac Opatów, Kościół św. Jakuba, Katedra Oliwska ze słynnymi organami, Dom Zarazy, Stary Rynek Oliwski. Przejazd do centrum Gdańska i zwiedzanie m.in.: Brama Wyżynna z XVI w., niegdyś  część otaczających miasto fortyfikacji, reprezentacyjna ulica Długa, przy której mieściły się domy bogatych mieszczan - m.in. Dom Uphagena z XVIII wieku. Długi Targ - główny plac Głównego Miasta, przy którym zobaczymy symbol miasta - Fontannę Neptuna, gotycki Ratusz z XIV wieku z 83 metrową wieżą, Dwór Artusa - miejsce spotkań kupców przybywających do Gdańska za czasów istnienia Ligi Hanzeatyckiej, Brama Zielona, przez którą udamy się w kierunku nabrzeża portowego nad Motławą gdzie zobaczymy słynny gdański Żuraw, czyli dźwig portowy z 1444 roku. Kolejnym punktem spaceru będzie ulica Mariacka prowadząca w kierunku Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ze słynnym zegarem astronomicznym. Czas wolny dla Uczestników. Rejs statkiem na WESTERPLATTE - Cmentarz Obrońców Westerplatte, Fort, Pomnik Obrońców Wybrzeża. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4. dzień
 • Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejskim. Przejazd do GDYNI, spacer po mieście "powstałym z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków" i zwiedzanie, m.in.: Skwer Kościuszki, Molo Południowe, Muzeum Oceanograficzne, ORP "Błyskawica" - niszczyciel biorący udział w II wojnie światowej, obecnie przekształcony w Muzeum, "Dar Pomorza" - legenda polskiego żeglarstwa i ucieleśnienie marzeń Polaków o morskiej przygodzie (zwiedzanie jednego ze statków). Na zakończenie spaceru po Gdyni odwiedzimy piękny punkt widokowy na Kamiennej Górze. Przejazd do SOPOTU, spacer po reprezentacyjnej części miasta: neogotycki Kościół Garnizonowy św. Jerzego, Ulica Bohaterów Monte Cassino, Krzywy Domek - nowoczesny budynek uznany za jedną z najdziwniejszych budowli na świecie, najdłuższe w Europie Molo długości ok. pół kilometra, Opera Leśna. Wyjazd w drogę powrotną. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do ... w późnych godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach, pokoje 2-3-4-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Usługa licencjonowanego pilota – przewodnika
 • Usługi licencjonowanych przewodników w Toruniu, Malborku i Trójmieście
 • Bilety wstępu
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 PLN
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)

 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080