Szlak Piastowski
 
 
 
SZLAK PIASTOWSKI - Wycieczka szkolna 3-dniowa
KRUSZWICA - MOGILNO - OSTRÓW LEDNICKI - GNIEZNO - WENECJA - BISKUPIN - GĄSAWA - ROGOWO

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: województwo kujawsko-pomorskie
 • Miasta: Kruszwica, Mogilno, Gniezno
 • Czas trwania wycieczki: 3 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 800 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień

 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd na Kujawy na Pojezierze Gnieźnieńskie. Przyjazd do KRUSZWICY, jednego z najstarszych polskich miast. Z Kruszwicą związane są legendy, które mówią o Popielu, którego zjadły myszy, ubogim Piaście Kołodzieju (protoplaście dynastii Piastów), a także o państwie królowej Goplany. W X i XI wieku Kruszwica stała się znaczącym ośrodkiem miejskim z grodem na wyspie, gdzie rezydowali polscy królowie i książęta. Zwiedzanie pozostałości późnogotyckiego zamku z Mysią Wieżą, z której rozpościera się piękny widok na miasto i jezioro Gopło. Zamek został wybudowany w latach 1350–1355 z fundacji króla Kazimierza Wielkiego. Spacer po Starym Mieście i zwiedzanie Bazyliki kolegiackiej św. Piotra i Pawła - jest ona jednym z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do MOGILNA. Zwiedzanie Klasztoru i kościoła pobenedyktyńskiego, ufundowanego prawdopodobnie przez Kazimierza Odnowiciela około 1050 roku. Zespół klasztorny położony jest nad Jeziorem Mogileńskim. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 
2. dzień
 • Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Lednica. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego i Muzeum Pierwszych Piastów na wyspie OSTRÓW LEDNICKI, gdzie prawdopodobnie miał miejsce chrzest Polski.  Za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego wyspa była jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski. Na wyspie zachowały się pozostałości grodu oraz relikty najstarszego w Polsce zespołu preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej (z basenami do chrztu) i wolno stojącego kościoła cmentarnego z grobami w nawie i aneksach. Obydwa obiekty wzniesiono w czasach panowania Mieszka I (tuż przed 966 rokiem). Przejazd do GNIEZNA - pierwszej stolicy Polski, miasta położonego podobnie jak Rzym na siedmiu wzniesieniach. Zwiedzanie mi.in. Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedry Gnieźnieńskiej, Kościoła św. Jana Chrzciciela z dawnym klasztorem Bożogrobców, Rynku wraz ze Starym Ratuszem. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WENECJI, dawniej miasteczka obecnie wsi położonej na przesmyku pomiędzy jeziorami: Biskupińskim, Weneckim i Skrzynka. Zwiedzanie pozostałości zamku Mikołaja Nałęcza oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Przejazd do BISKUPINA. Zwiedzanie Muzeum Archeologiczne i rezerwatu archeologicznego. Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Następnie przejazd do GĄSAWY, w okolicach której w roku 1227 odbył się zjazd książąt dzielnicowych, podczas którego został zamordowany Leszek Biały. Zwiedzanie XVII-wiecznego modrzewiowego Kościoła św. Mikołaja i ruin zamku gotyckiego. Przejazd do ROGOWA. Zwiedzanie Rynku i Kościoła św. Doroty. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki do ... . Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu w pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • Usługa licencjonowanego pilota
 • Usługi licencjonowanych przewodników
 • Bilety wstępu
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 zł
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080