| | |
BIESZCZADY - Wycieczka szkolna 3-dniowa
ŁAŃCUT - BÓBRKA - WIELKA PĘTLA BIESZCZADZKA - JEZIORO SOLIŃSKIE - SANOK
Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.
Informacje podstawowe:
- Wycieczka szkolna
- Region: Województwo podkarpackie
- Miasta: Łańcut, Lesko, Ustrzyki Dolne, Sanok
- Czas trwania wycieczki: 3 dni
- Rodzaj transportu: autokar
- Łączna trasa przejazdu: około 1250 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki
1. dzień
- Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd do ŁAŃCUTA - miasta założonego przez króla Kazimierza Wielkiego. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Lubomirskich i Potockich - jednej z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce, której początki sięgają XVI wieku. Najpoważniejsza przebudowa i rozbudowa zamku według projektu autorstwa Macieja Trapoli nastąpiła w latach 1629-1641, gdy właścicielem obiektu był wojewoda Stanisław Lubomirski. Odwiedzimy również Stajnie i Wozownię - dwa imponujące budynki zamkowych neobarokowych Stajni i modernistycznej z elementami klasycznymi Wozowni, choć tworzą oddzielny kompleks hippiczny stanowią cześć łańcuckiej rezydencji Potockich. Wzniesiono je na przełomie XIX i XX wieku według projektu francuskiego architekta Amanda Bauque i otoczono specjalnie założonym „przystajennym parkiem”. Najwartościowszymi ruchomościami zgromadzonymi w Wozowni zamkowej jest bezcenna kolekcja pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Pojazdy te, to luksusowe, o różnorodnych typach i zróżnicowanym przeznaczeniu, pochodzą z najbardziej renomowanych firm wiedeńskich, londyńskich i paryskich. Uzupełnieniem zwiedzania będzie spacer po parku w stylu angielskim, którego obecny kształt w znacznym stopniu powstał pod koniec XVIII i na początku XIX wieku kiedy rezydencja należała do Stanisława i Izabeli Lubomirskich. Przejazd do BÓBRKI. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Jest to pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej - otwarta w 1854 roku i nadal działająca. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień
- Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd WIELKĄ PĘTLĄ BIESZCZADZKĄ na trasie: Lesko – Hoczew – Baligród – Cisna - Wetlina – Ustrzyki Górne - Smolnik – Czarna – Ustrzyki Dolne - Lesko. Długość wielkiej pętli bieszczadzkiej wynosi 144 km. Droga ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Przebiega przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Park Krajobrazowy Gór Słonnych. W trakcie przejazdu - piesze przejście trasy: Wetlina - Przełęcz Wyżna - Połonina Wetlińska - Schronisko PTTK „Chatka Puchatka”, najwyżej położone w Bieszczadach (1228 m n.p.m.), skąd rozciąga się wspaniała panorama okolicy na najwyższe Bieszczadzkie szczyty. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3. dzień
- Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs statkiem turystycznym po JEZIORZE SOLIŃSKIM.. Spacer po koronie zapory wodnej. Zbiornik ma powierzchnię około 22 km2 i największą w Polsce pojemność (472 mln m3). Koncepcja zabudowy doliny Sanu powstała w roku 1955 pod kierownictwem inż. Bolesława Kozłowskiego. Na miejsce wzniesienia zapory wybrano przewężenie doliny poniżej ujścia Solinki do Sanu, koło wsi Solina. Podczas napełniania zbiornika, zatopione zostały wsie Solina, Teleśnica Sanna, Horodek, Sokole, Chrewt i duża część Wołkowyji. Budowę zapory rozpoczęto w 1960 roku. Główne prace ziemne i roboty fundamentowe zakończono w 1964 roku. W lipcu tegoż roku rozpoczęto wznoszenie korpusu tamy. Podstawowe prace betoniarskie przy zaporze zamknięto pod koniec lutego 1968 roku. W międzyczasie trwała budowa budynku elektrowni i montaż urządzeń hydroenergetycznych. Wstępny rozruch pierwszej turbiny odbył się 9 marca 1968 roku, a 20 lipca tegoż roku (w przeddzień święta 22 lipca) oddano zaporę do eksploatacji. Głównym projektantem całego kompleksu hydroenergetycznego był inż. Feliks Niczkie. Współpracowali z nim inżynierowie: J. Mastawiszyn i Z. Szymczak (konstrukcja zapory), R. Barucki i W. Neuman (architektura) oraz R. Wiśniowska i T. Owczarski (konstrukcja elektrowni). Przy budowie zapory, która trwała blisko 9 lat, pracowało ponad 2000 ludzi. Pozostałości dawnej wsi Solina znajdują się obecnie na dnie obecnego zbiornika. Zapora w Solinie, która ma 81,8 m wysokości i 664 m długości, jest najwyższa w Polsce. Przejazd do SANOKA. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Budownictwa Ludowego - pierwszego i największego pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficznego w Polsce założonego po drugiej wojnie światowej (1958). Muzeum prezentuje kulturę ludową pogranicza na obszarze pogórzy oraz wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski). Są to tereny, które zamieszkane były przez kilka grup etnograficznych, z których Pogórzanie są grupą polską, Bojkowie, Łemkowie i Zamieszańcy są grupami ruskimi. W wyniku wojny i działań władz państwowych w latach powojennych, doprowadzono do rozproszenia na tym obszarze grup ruskich i przerwania ciągłości kulturowej na ziemiach przez nie zamieszkałych. Park etnograficzny zajmuje powierzchnię 38 ha. Czas wolny dla Uczestników. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do ... w godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
- Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
- Opłaty drogowe i parkingowe
- Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach, pokoje 2-3-4-osobowe z łazienkami
- Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- Usługa licencjonowanego pilota
- Usługi licencjonowanych przewodników w w Zamku Lubomirskich i Potockich, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, Muzeum Budownictwa Ludowego
- Bilety wstępu
- Ubezpieczenie: NNW 10000 PLN
- Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
- Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
|
| |