Agaty - Śnieżka - SPA i ...
 
 
 
AGATY - ŚNIEŻKA - SPA I BOMBA ATOMOWA - Wycieczka szkolna 3-dniowa
DOBKÓW - KARPACZ - ŚNIEŻKA - KOWARY

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: województwo dolnośląskie
 • Miasta: Karpacz, Kowary
 • Czas trwania wycieczki: 3 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 440 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień

 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd do SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ W DOBKOWIE na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich. Udział w Warsztatach - Poszukiwanie agatów w nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej, cięcie i szlifowanie znalezionych okazów (pakiet ze Zwiedzaniem Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej czas trwania: 4,5 godz.). Przejazd do KARPACZA, miasteczka położonego w Karkonoszach, u stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), której polska część znajduje się w granicach miasta, w dolinie rzeki Łomnicy. Początki miasteczka sięgają XII wieku. Zakwaterowanie w pensjonacie/hotelu. Przejazd do TERM HOTELU GOŁĘBIEWSKI.  Odpoczynek (1,5 godziny) połączony z kąpielą w nowoczesnym kompleksie basenów i SPA. Powrót do pensjonatu/hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.  
2. dzień
 • Śniadanie. Piesza wycieczka szlakiem niebieskim na ŚNIEŻKĘ z przewodnikiem górskim: Świątynia Wang - wybudowana została w miejscowości Vang w Norwegii z sosny norweskiej na przełomie XII i XIII wieku, wykorzystując tylko złącza ciesielskie. Gdy kościółek zrobił się zbyt mały dla lokalnej społeczności mieszkańcy zdecydowali o budowie nowego. Aby pozyskać środki na budowę sprzedano stary kościół - nabył go Fryderyk Wilhelm IV - król Prus - dla muzeum w Berlinie. Kościół rozebrano i przewieziono do Berlina. Wówczas to, hrabina von Reden, namówiła króla, aby świątynia stanęła jednak w Karpaczu. Świątynia była dość mocno uszkodzona i wiele jej elementów trzeba było odtworzyć. Przy okazji rekonstrukcji, kościół lekko przebudowano, dodając krużganki oraz okna. Wybudowano również kamienną wieżę - dzwonnicę, miała ona dodatkowo chronić Kościół Wang przed intensywnymi wiatrami. Ostatecznie kościół oddano do użytku pod koniec lipca 1844 r. Od tego dnia do dziś niezmiennie służy on ewangelikom z Karpacza i okolic. Następne punkty spaceru: Polana, Domek Myśliwski, Schronisko Samotnia (malowniczy widok na Mały Staw i na urwiste ściany Kotła Małego Stawu), Schronisko Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Droga Jubileuszowa. Naszczycie Śnieżki (najwyższy szczyt Karkonoszy, całego pasma Sudetów oraz Republiki Czeskiej (1602 m n.p.m.): Obserwatorium Meteorologiczne, kaplica pod wezwaniem Św. Wawrzyńca, schronisko. Zejście powrotne. Wybierając się na Śnieżkę koniecznie spakujcie do plecaka dodatkową ciepłą odzież. To wysoka góra o bardzo surowym klimacie. Nawet latem, gdy w Karpaczu panuje upał, na szczycie Śnieżki możemy porządnie zmarznąć, jako że temperatura jest tam o kilkanaście stopni niższa, a silny wiatr potęguje odczucie chłodu. Czas wycieczki – około 8 godzin. Powrót do pensjonatu/hotelu. Obiadokolacja - ognisko. Nocleg.
3. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie. Wykwaterowanie z pensjonatu/hotelu. Przejazd do KOWAR - zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Park w swoich zbiorach posiada miniatury około czterdziestu obiektów znajdujących się na terenie Dolnego Śląska, a także Łużyc (Zgorzelec, Görlitz) oraz w czeskim Vrchlabí. W parku miniatur zbudowane zostały modele głównie w skali 1:25 i kilka w skali 1:50. Miniatury są wierną kopią prawdziwych obiektów ze wszystkimi szczegółami i detalami. W Parku można zobaczyć także obiekty w całej okazałości z lat swej świetności, które obecnie popadły w ruinę, bądź są niedostępne do zwiedzania. Przejazd do PODGÓRZA. Kopalnia Liczyrzepa - to Podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna związana z ściśle tajną historią wydobycia U-238. Opowiada o historii górnictwa kowarskiego związanego przez ponad 800 lat z wydobywaniem minerałów, kruszców, żelaza , srebra oraz rudy uranu. Trasa całkowicie bezpieczna pod kątem promieniowania radioaktywnego. W programie zwiedzania, m.in.:narzędzia górnicze, wystawa minerałów sudeckich z tajemniczym „Złotem Dolnego Śląska”, prawdziwy Skład Materiałów Wybuchowych, odstrzał Przodka Górniczego (interaktywna platforma), żyła uranowa, szkło Uranowe, podziemna Grota Laboranta, wystawa miniatur bomb „Atomowy Wyścig Zbrojeń” i replika bomby uranowej Little Boy połączona z opowieścią lektora o Hiroszimie + pokaz laserowy. Ognisko - pieczona kiełbaska na grillu, pieczywo, keczup, musztarda, ogórek kiszony. Wyjazd w drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki do ... . Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu/pensjonacie w pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • Usługa licencjonowanego pilota
 • Usługa licencjonowanych przewodników (w tym przewodnika sudeckiego)
 • Bilety wstępu do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, Term Gołębiowski, Świątyni Wang, Kopalni Liczyrzepa wraz z ogniskiem, Parku Miniatur
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 zł
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080