Francja - Côte d'Azur
 
 
 
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
FRANCJA - LAZUROWE WYBRZEŻE - CÔTE d'AZUR - Wycieczka 8-dniowa

PONT DU GARD - AWINION - CAMARGUE - SAINTES MARIES de la MER - SAINT TROPEZ - PORT GRIMAUD - KANION VERDON - MOUSTIERS SAINTE MARIE - GRASSE - CANNES - NICEA - KSIĘSTWO MONAKO

 • Termin: Niedz.  - Niedz. .2024
 • Cena:  zł/os.
 • Następne terminy:
Informacje podstawowe:
 • Wycieczka objazdowa
 • Kraj: Francja
 • Region: Langwedocja-Roussillon i Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże
 • Miasta: Awinion, Saint Tropez, Grasse, Cannes, Nicea, Monako, Monte Carlo
 • Data wyjazdu: .2024
 • Data powrotu: .2024
 • Czas trwania wycieczki: 8 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Typ zakwaterowania: hotel
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 440 zł
 • Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
 • Łączna trasa przejazdu: około 4500 km
 • Punkty tranzytowe:
 • Miejsca zbiórki Uczestników i godziny odjazdu autokaru (zbiórka Uczestników 15 minut przed godziną odjazdu)
 • Opole: 00:15  - parking przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ulicy Dubois)
 • Niemodlin: 00:45 - parking przy Ośrodku Kultury
 • Wrocław: 02:15 - parking przy Aqua Parku, ul. Petrusewicza
 • Legnica: 03:00 - stacja benzynowa Lotos przy ul. Nowodworskiej
Program wycieczki

1. dzień - niedziela
 • Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy do Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień - poniedziałek
 • Śniadanie. Przyjazd do doliny rzeki Gard i zwiedzanie zachowanego fragmentu rzymskiego akweduktu zwanego PONT DU GARD. Budowla powstała w latach 26 p.ne. - 19 p.n.e. na polecenie rzymskiego polityka i dowódcy wojskowego Marka Agrypy (na moście zachowała się poświęcona mu inskrypcja). Akwedukt doprowadzał wodę ze źródeł w Uzès do Nîmes. Odcinek Pont du Gard to trzypiętrowa arkada o wysokości 49 m i 27 m szerokości. Poszczególne części arkady zbudowano z różnej liczby łuków: 6 w dolnej kondygnacji, 11 w środkowej i 35 w najwyższej. Dolna część spełniała rolę mostu przebiegającego nad rzeką. Na górnej umieszczono kanał prowadzący wodę. Całkowita długość zachowanego odcinka akweduktu wynosi ok. 270 m. Spadek, typowy dla rzymskich konstrukcji, to 35 cm na długości 1 km. Akwedukt dostarczał wodę w ilości ok. 20 tysięcy m³ dziennie. Spływała ona do zbiornika o średnicy 6 m, skąd rozprowadzana była do domów mieszkalnych, term i fontann. W 1985 roku akwedukt Pont du Gard wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny dla Uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.
3. dzień - wtorek
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AWINIONU. Miasto było rezydencją papieży w latach 1309 - 1377 (tzw. niewola awiniońska papieży) i antypapieży w latach 1378 - 1408. Zwiedzanie, m.in.: Pałac Papieski (Palais des Papes) - gotycka siedziba papieży i antypapieży, Katedra Notre Dame des Doms z grobowcami papieży Jana XXII i Benedykta XII oraz 159 kardynałów i biskupów, kanonizowano tu m.in. św. Tomasza z Akwinu;  park Rocher des Doms, słynny XII-wieczny most nad Rodanem zwany Pont Saint-Bénézet i mury obronne (les Remparts). Kompleks tych budowli został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1995 roku. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do CAMARGUE - krainy położonej między dwiema głównymi odnogami Rodanu w delcie tej rzeki i wybrzeżem Morza Śródziemnego. Na terenie Camargue żyje około 400 gatunków rzadkich w Europie ptaków (m.in. największa na kontynencie kolonia lęgowa flamingów), a także innych zwierząt (w tym słynne dzikie białe "konie z Camargue"). Roślinność to głównie słonorośla i tamaryszek. Krajobraz Camargue został w dużym stopniu przekształcony przez człowieka (budowa grobli i kanałów odwadniających, osuszanie torfowisk i rozlewisk). Inicjatorami tych przedsięwzięć były zakony benedyktynów i cystersów, których opactwa - Ulmet, Franquevaux i Psalmody, zwane były "solnymi opactwami". Pozyskuje się tutaj sól morską (w sztucznych jeziorach o fioletowej barwie). Przyjazd do SAINTES-MARIES-de-la-MER - położonej nad morzem miejscowości, która jest celem słynnej corocznej pielgrzymki Romów do cudownej figury świętej Sary (uważanej za ich protektorkę). Spacer po urokliwym miasteczku. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
4. dzień - środa
 • Śniadanie. Przejazd do SAINT TROPEZ - eleganckiego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modeliki i artystów. To tu w roku 1956 nakręcono film "I Bóg stworzył kobietę" z Brigitte Bardot. Oszałamiający sukces filmu wpłynął na rozwój małej osady rybackiej w popularny kurort artystycznego establiszmentu. W miasteczku nakręcono również serię filmów z Louis de Funès jako słynnym żandarmem. Spacer po starym mieście, m.in.: Place des Lices i budynek posterunku policji, którego fasada jest dobrze nam znana z popularnej serii filmów o żandarmie, malowniczy port. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do PORT GRIMAUD - "Mini Wenecji", miasteczka wypoczynkowego wybudowanego na lagunie, z drogami wodnymi zamiast ulic i jachtami zacumowanymi przy nabrzeżach kanałów.  Czas wolny dla Uczestników. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5. dzień - czwartek
 • Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO KANIONU VERDON, który wyrzeźbiła rzeka Verdon w wapiennych skałach jurajskich na długości 21 km i kilkusetmetrowej głębokości, jeden z najgłębszych w Europie. W najgłębszym miejscu mierzy on 700 m głębokości, przy dnie kanion ma szerokość od 6 do 100 m, górne krawędzie odległe są od siebie od 200 do 1500 m. Jest to bardzo popularny rejon do uprawiania wspinaczki skałkowej. Wzdłuż obu krawędzi przełomu zbudowane są drogi, a nad rzeką i nad kanionem przerzucone są mosty tak, żeby umożliwić licznie odwiedzającym tę atrakcję turystom podziwianie jej ze wszystkich stron. Przejazd do MOUSTIERS SAINTE MARIE zaliczanego do najpiękniejszych miasteczek Francji. Głównymi atrakcjami Moustiers Sainte-Marie są: przede wszystkim jego położenie – u podnóża stromej skały rozciętej wąwozem, z którego spływa rzeka. Jej koryto dzieli miasto niemalże na pół tworząc przy tym efektowne kaskady i niewielkie wodospady. Przerzucono nad nimi kamienne mostki, które są częstą scenerią romantycznych zdjęć; Miejscowość wyróżnia produkcja fajansu, który wytwarza się tu od XVII wieku, a wyroby – od kafli po talerze i lampy, można kupić w wielu sklepach oraz przepiękna prowansalska architektura. Spacerując wąskimi uliczkami Moustiers odwiedzimy pochodzący z XIV wieku kościół Notre-Dame-de-l'Assomption., którego wieża góruje nad średniowieczną zabudową miasta otoczonego murami. Na koniec trzeba koniecznie wdrapać się do kaplicy Notre Dame de Beauvoir (XII w.) zbudowanej na skalnej półce. Dokładnie w tym miejscu mnisi z Wysp Leryńskich zbudowali w V wieku klasztor, od którego wzięła się nazwa miejscowości (monastery – Monasterio – Moustiers). Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6. dzień - piątek
 • Śniadanie. Przejazd do GRASSE, słynącego od XVIII wieku na cały świat ze swego przemysłu perfumeryjnego. Jest francuskim i światowym centrum produkcji naturalnych aromatów (la capitale mondiale des parfums). W Grasse działają po dziś dzień najsłynniejsze i najstarsze wytwórnie perfum: utworzona w 1747 roku Galimard Parfumeur, powstała w 1849 Molinard Parfumeur oraz Fragonard Parfumeur. Tę ostatnią odwiedzimy, jej tradycje sięgają XVIII wieku, a swoją nazwę przybrała od nazwiska sławnego francuskiego malarza Jeana-Honoré'a Fragonarda. W wytwórni znajduje się muzeum oraz salon sprzedaży, gdzie można kupić produkowane tradycyjnymi metodami wyroby perfumeryjne. W Grasse zmarła Édith Piaf w roku 1963. Mieszkał także tu przez trzy miesiące Karol Szymanowski. Przejazd do CANNES, najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Zwiedzanie miasta, m.in.: historyczna dzielnica Le Suquet, promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7. dzień - sobota
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NICEI, ośrodka turystycznego o światowej renomie, położonego nad wspaniałą błękitną Zatoką Aniołów. Nicea jest drugą co do ilości miejsc noclegowych i drugą najczęściej odwiedzaną przez turystów miejscowością we Francji.  Ze Wzgórza Zamkowego podziwiać będziemy przepiękną panoramę miasta i zatoki. Spacer reprezentacyjną Promenadą Anglików (Promenade des Anglais) biegnącą wzdłuż brzegu morza. Czas wolny dla Uczestników. Przejazd do KSIĘSTWA MONAKO, jednego z najmniejszych państw na świecie, zajmującego powierzchnię 1,95 km². Zwiedzanie MONAKO, m.in.: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym, katedra św. Mikołaja, w której znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym księżnej Grace i księcia Rainiera III. Zwiedzanie MONTE CARLO. Czas wolny dla Uczestników. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy.
8. dzień - niedziela
 • Przyjazd do miejsc wyjazdu w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
 • Opieka licencjonowanego pilota - przewodnika
 • Ubezpieczenie KL 20 000 EURO (bez chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN
Uwagi:
 • Na realizację programu prosimy posiadać 90 EURO (płatne pilotowi w autokarze, kwota ta nie podlega rozliczeniu), ponieważ cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat turystycznych przy wjazdach do miast, opłat klimatycznych w hotelach
 • Cena nie obejmuje kosztów napojów zamawianych indywidualnie do obiadokolacji
 • Pilot nie oprowadza we wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • Program wycieczki jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, zostaną zakwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym
 • Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowanych miejscach w autokarze
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 • Zalecamy wykupienie Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (zakładka Dokumenty)
 • Istnieje możliwość wykupienia u organizatora ubezpieczenia obejmującego choroby przewlekłe
 • Należy posiadać dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich) lub paszport
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080