Warszawa
 
 
 
WARSZAWA - STOLICA POLSKI - Wycieczka szkolna 2-dniowa
ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - TRAKT KRÓLEWSKI - STARE MIASTO - PAŁAC KULTURY I NAUKI - CENTRUM NAUKI KOPERNIK - STADION PGE NARODOWY

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: województwo mazowieckie
 • Miasto: Warszawa
 • Czas trwania wycieczki: 2 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 700 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień

 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd do Warszawy. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Zwiedzanie Łazienek Królewskich - zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego (nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na Pałac na Wyspie) - spacer po parku, m.in.: Pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Wodozbiór, Biały Dom, Pałac Belwederski, Amfiteatr i Pałac na Wyspie, Przejazd Traktem Królewskim w kierunku Starego Miasta (ul. Belwederska, Aleje Ujazdowskiego, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście) m.in.: Kościół św. Krzyża, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa, ambasady, Sejm i Senat, Pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski. Krokowskie Przedmieście i okolice: spacer - m.in.: Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, Ogród Saski, Multimedialny Park Fontann - czas wolny dla Uczestników. Zwiedzanie Starego Miasta, m.in.: Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta oraz legenda o Warsie i Sawie, ul. Świętojańska, Archikatedra św. Jana, Kanonie - dzwon, który spełnia życzenia, Rynek Starego Miasta - legendy o Bazyliszku oraz Syrence, Barbakan, mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Jana Kilińskiego. Czas wolny dla Uczestników. Na zakończenie zwiedzania wjazd na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, podziwianie panoramy miasta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Centrum Nauki Kopernika - centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych: "Świat w ruchu", Człowiek i środowisko", "Korzenie cywilizacji", "Bzzz!", "Strefa światła", "RE: generacja", "Teatr Robotyczny". Obiad. Przejazd i zwiedzanie Stadionu Narodowego - od lipca 2015 roku Stadion PGE Narodowy - wielofunkcyjny stadion sportowy, wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012 roku. Posiada 4. (najwyższą) kategorię w klasyfikacji UEFA. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc (wszystkie dla osób siedzących), w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie, oraz 69 lóż (dla 800 osób). Obiekt został zaprojektowany przez konsorcjum JSK Architekci Sp. z.o.o., Gerkan, Marg und Partner International GmbH, we współpracy z Schlaich Bergermann & Partner GmbH odpowiedzialnych za wykonawstwo inżynieryjne. Wyjazd z Warszawy około godziny 15.00. Przyjazd na miejsce zbiórki do ... . Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc), w przypadku mniejszej liczby osób miniautokarem (klimatyzacja, dvd)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu w pokojach 2 - 3 - 4-osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 1 kolacja (w hotelu), 1 śniadanie (w hotelu), 1 obiad (w Centrum Nauki Kopernik)
 • UUsługa licencjonowanego pilota
 • Usługa licencjonowanego przewodnika miejskiego w Warszawie
 • Bilety wstępu: Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Stadion PGE Narodowy
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 zł
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080