Szlak Orlich Gniazd
 
 
 
SZLAK ORLICH GNIAZD I OJCOWSKI PARK NARODOWY - Wycieczka szkolna 2-dniowa
OLSZTYN - MIRÓW - BOBOLICE - OGRODZIENIEC - PUSTYNIA BŁĘDOWSKA - DOLINA PRĄDNIKA - GROTA ŁOKIETKA - MACZUGA HERKULESA - ZAMEK W PIESKOWEJ SKALE

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: województwo śląskie i małopolskie
 • Czas trwania wycieczki: 2 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 540 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień

 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd do ZAMKU W OLSZTYNIE k. Częstochowy. Zwiedzanie ruin zamku. Pierwsza wzmianka o "zamku Przymiłowice" (późniejszym Olsztynie) pochodzi z 1306 roku. Wzniesiony został na miejscu wczesnośredniowiecznego grodu, rozbudowany w latach 1349-59 z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, dla obrony pogranicza śląsko-małopolskiego. Warownia olsztyńska jest przykładem gotyckiej budowli zamkowej (typu wyżynnego), w jej konstrukcję włączono wapienne ostańce oraz krasowe groty, co pozwala ją zaliczyć do grupy zamków jaskiniowych. Charakterystycznym elementem ruin jest gotycka baszta (donżon) z II połowy XIII wieku o wysokości 35 m, w dolnej części okrągła, w górnej ośmiokątna, z kamienia, a w XV w nadbudowana z cegły. Służyła jako więzienie, zmarł w niej śmiercią głodową Maćko Borkowic - wojewoda poznański z rozkazu Kazimierza Wielkiego. Przejazd do MIROWA. Podziwianie z zewnątrz ruin zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Spacer do ZAMKU W BOBOLICACH i zwiedzanie warowni zbudowanej przez króla Polski Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej ok. 1350–1352 roku. Przejazd do ZAMKU OGRODZIENIEC. Zwiedzanie ruin twierdzy wzniesionej przez Kazimierza Wielkiego w latach 1350 – 1370. Przejazd i podziwianie PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ - największego w Polsce i jednego z większych w Europie obszarów lotnych piasków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO. Zwiedzanie m.in.: Dolina Prądnika – to wyjątkowo ciekawa kraina, z licznymi wąwozami i ciekawą florą. Grota Łokietka (lub Jaskinia Ciemna) – to tajemnicze jaskinie, w których znaleziono ślady bytności człowieka prehistorycznego. Kaplica „Na Wodzie” – powstała na skutek zakazu carskiego stawiania kościoła na ziemi ojcowskiej. Maczuga Herkulesa – symbol Parku Narodowego, wyjątkowy ostaniec skalny, zaprzeczający prawu grawitacji. Zamek w Pieskowej Skale – piękna budowla z parkiem, szczycąca się cennymi zbiorami muzealnymi. Czas wolny dla Uczestników. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki do ... . Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc), w przypadku mniejszej liczby osób komfortowym miniautokarem (klimatyzacja,dvd)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu w pokojach 2 - 3 - 4-osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 1 kolacja, 1 śniadanie
 • Usługa licencjonowanego pilota
 • Usługi licencjonowanych przewodnika miejscowych
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 zł
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080