Pieniny
 
 
 
PIENINY - Wycieczka szkolna 4-dniowa
ZAMEK CZORSZTYN - DĘBNO - ZAMEK DUNAJEC (NIEDZICA) - JEZIORO CZORSZTYŃSKIE -  WĄWÓZ HOMOLE - PRZEŁOM DUNAJCA - KROŚCIENKO - TRZY KORONY - SZCZAWNICA - PALENICA - NOWY TARG

Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: Województwo małopolskie
 • Miasta: Szczawnica, Nowy Targ
 • Czas trwania wycieczki: 4 dni
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 900 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki

1. dzień
 • Zbiórka Uczestników. Przejazd do CZORSZTYNA. Zwiedzanie malowniczych ruin zamku, wybudowanego w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. W następnych stuleciach zamek był ośrodkiem władzy królewskiej i siedzibą mianowanych dożywotnio starostów. Dawne kroniki wspominają przejazdy i pobyty monarchów. Kilka razy był oblegany. W 1598 roku zdobył go i ograbił Olbracht Łaski. W 1651 bronił się tu Kostka Napierski, który wzniecił na Podhalu chłopską rebelię. W roku 1769 na zamku szukali schronienia konfederaci barscy. Około roku 1795 spłonął od uderzenia pioruna. W XIX wieku był już tylko romantyczną ruiną. Przejazd do DĘBNA. Zwiedzanie gotyckiego, drewnianego kościoła św. Michała Archanioła (w 2003 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO). W serialu "Janosik" (1973) w kościele w Dębnie główny bohater brał ślub z Maryną. Przejazd do NIEDZICY i zwiedzanie z przewodnikiem średniowiecznej warowni - Zamku Dunajec. Jedną z najbardziej tajemniczych kart w historii zamku jest odnalezione, podobno tuż po II wojnie światowej, inkaskie kipu – rodzaj zapisu informacji pismem węzełkowym, które zawiera ponoć informacje o ukrytym skarbie. Zamek niedzicki był plenerem wielu filmów. Od marca 1955 roku kręcono tutaj zdjęcia do filmu "Zemsta" na podstawie komedii Aleksandra Fredry z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz w roli Klary. W 1975 roku powstał na zamku film "Mazepa", zrealizowany na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Zamek był również miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych "Janosik" oraz "Wakacje z duchami". Rejs po JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM. Należy ono do Zespołu Zbiorników Wodnych im. Gabriela Narutowicza. Jego główną część stanowi zbiornik główny, czyli Jezioro Czorsztyńskie i zbiornik wyrównawczy - Jezioro Sromowieckie. Podczas rejsu podziwiać będziemy otaczające zbiornik góry, zaporę wodną ZEW w Niedzicy, ruiny Zamku Czorsztyn, Zamek Dunajec. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2. dzień
 • Śniadanie. Wyjazd do WĄWOZU HOMOLE w Pieninach Niskich. Wąwóz posiada bardzo urozmaiconą rzeźbę i ciekawą budowę geologiczną. Dnem tego bardzo znanego wąwozu, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce, płynie potok Kamionka, który również odegrał dużą rolę w rzeźbieniu koryta wąwozu. Potok tworzy liczne kaskady, a w jego korycie znajdują się ogromne głazy. Płynie nim krystalicznie czysta woda. W górnej części wąwozu znajduje się rumowisko osuwiskowe powstałe w okresie plejstocenu. Na wapiennych skałach wąwozu Homole rosną rzadkie gatunki roślin wapieniolubnych i liczne okazy światłolubnych jałowców. Od 1963 roku jest rezerwatem przyrody. Przejazd do przystani flisackiej w Sromowcach. Spływ łodziami flisackimi PRZEŁOMEM DUNAJCA przez Pieniny Właściwe. Jest to jedna z największych atrakcji małopolski i jedna z najwygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Rzeka tworzy na tym odcinku wiele ostrych zakoli, a ściany skalne osiągają około 300 m wysokości. Jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Początki spływów sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Wtedy to pasażerami flisackich tratw byli najczęściej kuracjusze ze Szczawnicy oraz goście z zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3. dzień 
 • Śniadanie. Przejazd do KROŚCIENKA położonego w dolinie Dunajca i Krośnicy u podnóża Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Piesza wędrówka na TRZY KORONY - najwyższy szczyt Pienin Środkowych należący do Masywu Trzech Koron. Pomimo nazwy partię szczytową stanowi pięć turni zbudowanych z odpornych wapieni rogowcowych: Okrąglica – 982 m n.p.m., Płaska (Plaska) Skała – 950 m n.p.m., Nad Ogródki – 940 m n.p.m., Pańska Skała (Bryłowa) – 920 m n.p.m., Niżnia Okrąglica (Ganek, Siodło) – wysunięta ku południu pod Okrąglicą i niższa o 80 metrów. Trzy Korony to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy, opadającej na Rówień koło Dunajca 500-metrową przepaścią, będziemy mieć doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie widać odległą o 63 km Babią Górę. Czas wolny dla Uczestników w Krościenku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4. dzień
 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SZCZAWNICY. Wjazd kolejką krzesełkową na PALENICĘ (722 m n.p.m.), która jest bardzo dobrym punktem widokowym na Pieniny i Beskid Sądecki. Szczyt położony jest w Małych Pieninach. Czas wolny dla Uczestników w Szczawnicy.  Przejazd do NOWEGO TARGU, zwanego przez górali Miastem, historycznej stolicy Podhala. Spacer po nowotarskim Rynku. Niegdyś odbywały się na nim jarmarki na które tłumnie zjeżdżali kupcy oraz ludność całego Podhala. Obecnie Rynek okalają zabytkowe kamienice mieszczańskie, choć do końca XVIII wieku wszystkie zabudowania były drewniane (spłonęły w 1784 roku). Czas wolny dla Uczestników. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do ... w późnych godzinach nocnych. Zakończenie wycieczki.
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach, pokoje 2-3-4-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Usługa licencjonowanego pilota 
 • Usługi licencjonowanych przewodników w Czorsztynie, Niedzicy i w Wąwozie Homole
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Czorsztynie, Niedzicy, Wąwozie Homole oraz na rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, spływ Przełomem Dunajca i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 PLN
 • Bezpłatny udział opiekunów: 1 opiekun - 10 uczniów
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080