Tajemnice historii
 
 
 
TAJEMNICE HISTORII - Wycieczka szkolna  1-dniowa
ZAMEK KSIĄŻ - SZTOLNIE WALIMSKIE - ZAMEK GRODNO


Serdecznie zapraszamy szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy organizacji krajowych wycieczek szkolnych. Nasze doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wycieczek dla szkół oraz znajomość ich specyfiki są gwarancją najwyższego standardu i satysfakcji uczestników. Zapraszamy do podróżowania i nauki poprzez wspólne poznawanie naszej Ojczyzny. Szczegóły programów, ewentualne ich modyfikacje oraz cenę ustalamy dla każdej grupy szkolnej indywidualnie. Przygotujemy również każdą ofertę programową zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami. Poniżej przedstawiamy program ramowy jednej z najpopularniejszych tras wycieczkowych organizowanych przez nasze biuro. Zapraszamy do współpracy.

Informacje podstawowe:
 • Wycieczka szkolna
 • Region: województwo dolnośląskie
 • Miasto: Wałbrzych
 • Czas trwania wycieczki: 1 dzień
 • Rodzaj transportu: autokar
 • Łączna trasa przejazdu: około 350 km (przykład dla wyjazdu z Opola i powrotu do Opola)
Program wycieczki
 • Zbiórka Uczestników. Wyjazd z ... . Przejazd WAŁBRZYCHA. Zwiedzanie ZAMKU KSIĄŻ z przewodnikiem. Trasa "Od Piastów do tajemnic II wojny światowej". Jest to trasa turystyczna, wiodąca w pierwszym etapie przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową. Od 08.01.2014 r. w ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również nowo otwarte III piętro Zamku Książ. Po zakończonym przejściu tej trasy turystycznej, proponujemy Państwu dodatkową atrakcję, czyli wejście na ZAMKOWĄ WIEŻĘ, skąd roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Przy dobrej przejrzystości powietrza widok sięga nawet do 100 km w linii prostej. Wieża stanowi najlepszy punkt widokowy w okolicy. Zwiedzanie indywidualne  PALMIARNI Jana Henryka XV . Czas wolny na terenie Zamku Książ. Zbiórka Uczestników.

 • Przejazd do WALIMIA i zwiedzanie z przewodnikiem podziemnego kompleksu "RZECZKA" (Muzeum Sztolni Wolimskich). Podziemna trasa turystyczna w kompleksie „Rzeczka” jest pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Kompleks ten położony jest na wschodnim zboczu góry Ostrej (653,3 m) między Walimiem a Rzeczką. Wewnątrz panuje stała temperatura w ciągu roku 5 – 7 °C. Część podziemną kompleksu wytyczono na planie zbliżonym do litery „E”. Składają się na nią 3 równoległe, nie obudowane sztolnie, oddalone od siebie o 40 i 50 m oraz system łączących je pod kątem prostym wyrobisk komorowych, tzw. hal. Całkowita długość wyrobisk podziemnych wynosi ok. 500 m, powierzchnia 2 500 m², a objętość 14 000 m³. Zbiórka Uczestników.
 • Przejazd do ZAGÓRZA ŚLĄSKIEGO. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin ZAMKU GRODNO. Zamek wzniesiono na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich nad doliną Bystrzycy Świdnickiej. Jest on jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku. Zbudowany z kamienia prawdopodobnie w połowie XIII wieku, na planie nieregularnym, był idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Składa się z najstarszej części - zamku górnego i powstałego podczas rozbudowy w XVI wieku zamku dolnego z budynkami gospodarczymi i budynkiem bramnym ozdobionym dekoracją sgraffitową przedstawiającą stojące na tylnych łapach lwy. Na zamku górnym znajduje się wysoka wieża, budynki mieszkalne i mały dziedziniec ze średniowieczną cysterną na wodę. Wieża jest obecnie udostępniona dla turystów, którzy mogą nasycić wzrok widokiem na okolicę, a w szczególności dolinę Bystrzycy. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Na zamku dolnym znajdują się dwa dziedzińce. Można tam zobaczyć m.in. studnię, kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi) i armatę. Oprócz wieży, obronność zamkowi zapewniały wzmocnione szkarpami mury obwodowe z 9 bastejami. Czas wolny dla Uczestników.
 • Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do ... w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki
Świadczenia w cenie:
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc), w przypadku mniejszej liczby osób komfortowym mniautokarem (klimatyzacja, dvd)
 • Usługa licencjonowanego pilota
 • Usługi przewodników na Zamku w Książu, w Walimiu i Grodnie
 • Bilety wstępu do Zamku Książ, kompleksu "Rzeczka" i do Zamku Grodno
 • Ubezpieczenie: NNW 10000 PLN
Uwagi:
 • Prosimy o uważne zapoznanie się z "Warunkami uczestnictwa" w imprezach organizowanych przez Biuro Podróży ARKADIA (zakładka Dokumenty)
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE
DANYCH OSOBOWYCH 
e-mail: info@bparkadia.pl
Niemodlin, ul. Rynek 12
tel. 602 115 080